Διαφορετικά υλικά, αντικείμενα, ιδέες..πού μπορεί να οδηγήσουν όλα αυτά;
Τα sessions παιχνιδιού της KidIn the Field είναι δράσεις παιχνιδιού εμπνευσμένες από τη φιλοσοφία και τον τρόπο που προσεγγίζουμε την οικογένεια, το παιδί και τον ενήλικα… διαγενεακά: με αντικείμενο και οφέλη για όλους τους συμμετέχοντες… βιωματικά: ενθαρρύνοντας το δημιουργικό τρόπο σκέψης και την ενεργή εμπλοκή όλων για την διεξαγωγή της δράσης… εκπαιδευτικά: παρέχοντας εφόδια, ιδέες και γνώσεις
Σε ποιους απευθύνεται: σε μεμονωμένες οικογένειες με παιδιά 0-6 χρόνων που θέλουν να λάβουν τις υπηρεσίες μας εξατομικευμένα, σε δικό τους χώρο, και σε ομάδες οικογενειών που επιθυμούν να περάσουν το χρόνο τους παρέα παίζοντας.
Διαγενεακά οφέλη:
Οι ενήλικεςέχουντηνευκαιρία:
Να νιώσουν ασφάλεια στο ρόλο τους απέναντι στο παιδί
Να έρθουν σε επαφή με παιδαγωγικές λογικές
Να παίξουν
Τα παιδιά:
Έρχονται σε επαφή με νέα ερεθίσματα
Περνάνε χρόνο σε μια ομάδα ενηλίκων και παιδιών που δρουν στο εδώ και στο τώρα (mindful play)
Διάρκεια: 60′- 90′ λεπτά
Η υπηρεσία προσφέρεται σε μεμονωμένες οικογένειες ή σε ομάδες έως 30 ατόμων και διαμορφώνεται κατόπιν συνεννόησης σύμφωνα με τις δικές ανάγκες. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία μέσωτηλεφώνουήemail.